מיטה – מקדש השינה שלכם

מיטה - מקדש השינה שלכם

חדר השינה שלכם הוא המקדש שלכם. או לפחות ככה צריך להיות. זהו המקום בו אתם מתנתקים מכל לחצי היום ומתעלמים מהעומסים של מחר. זהו המקום היחידי בשגרה שלכם שבו אתם אמורים פשוט להירגע ולנוח ולכן המרכיב החשוב ביותר בו הוא המיטה. אז כדי שתוכלו להגשים את המטרה הזו, עליכם לעצב את החדר בצורה שתאפשר לכם להתרכז אך ורק בה.

 

בחירת מיטה

ראשית, כשבוחרים מיטה, חשוב לבחור מיטה שתאהבו. קודם כל בנוחות שלה אבל גם מבחינת הצבע והעיצוב. מיטה שלא תרגישו איתה בנוח, תפריע לשלווה שלכם ואתם תימנעו מלהיכנס אליה עד שתהיו ממש עייפים או ממש צריכים לישון. לפני שאתם בוחרים ומקבלים או קונים מיטה, בדקו אם היא נוחה לכם ואם אין לכם תקציב לרהיטים חדשים, נסו להתאים אותה לאלה שכבר יש לכם.

 

מיטה זוגית cloud מרופדת בד בגוון חום-אפרפר, מיטה זוגית מרחפת

כמו כן, כדי להשיג את הרוגע אותו אתם מחפשים עם כניסתכם לחדר השינה עליכם למלא אותו בדברים שאתם אוהבים ולהוציא ממנו כל מה שעלול להסיח את דעתכם ולגרום לכם ללחץ, כמו מסמכים ואפילו מחשב נייד.

מיקום המיטה

ועכשיו למיקום המיטה. קודם כל, אל תשימו אותה מול הדלת מאחר וזה מפריע לשקט הנפשי ולתחושת הפרטיות הנצרכת בחדר השינה. מצד שני, חשוב שתוכלו לראות מהמיטה את הדלת ואת כל החלונות בחדר. זה משרה תחושת ביטחון שהיא קריטית בחלל כזה.

בנוסף, כדאי להצמיד את המיטה לאחד הקירות אך השתדלו לא להצמיד אותה לקיר חיצוני כי איזור המיטה עלול להתקרר ולפגוע בטיב השינה שלכם. גם קיר שמאחוריו יש איזור רועש בבית הוא לא רעיון טוב להצמיד אליו את המיטה, מאחר והרעש יפריע לכם לישון.

דבר נוסף שכדאי להקפיד עליו הוא לסדר את המצעים בכל בוקר לפני שיוצאים מהבית. הדבר משרה סדר וארגון ונותן תחושה של יום מוצלח שבפתח. כמו כן, נסו להשאיר את סביבת המיטה סטרילית ככל שאפשר. שידות סימטריות (במידה והמיטה לא בפינה) ולא מלאות ביותר מדי חפצים וכמובן השתדלו לא לאחסן דברים מתחת למיטה. תנו לאוויר לזרום ולעטוף אתכם וגם יצטבר שם הרבה פחות אבק.

לסיכום, אם תתייחסו לחדר השינה שלכם ובמיוחד למיטה, כאל מקום קדוש שיש לטפל בו עם המון אכפתיות ורצון טוב, אתם תישנו טוב יותר וכתוצאה מכך גם תחיו טוב יותר.

WhatsApp דברו איתנו
שתפו עגלה עם חבר/ה