מתי להחליף את הרהיטים בבית?

הביטי על הרהיטים שלכם:
מתי לאחרונה התייחסת אליהם, התרגשת מעיצובם?
האם ייתכן שהם איתך רק משום שהתרגלת אליהם?
האם הם עדיין מתאימים לצרכייך?
אולי דווקא זה הזמן שלך לשינוי, שהרי ידוע כי רהיט חדש בבית מיטיב עם הנפש.

 

ובכן, במאמר זה נבדוק את השאלה: מתי ראוי להחליף את הריהוט הקיים בבית?

רהיטים נמצאים בכל מקום: הם סובבים אתכם ושותפיכם לחייך ביום ובלילה, את ישנה ומתעוררת בחיקם, אוכלת ועובדת עליהם, מארחת את אורחייך ומבלה את שעות הפנאי שלך בעזרתם. ניתן למצוא לעתים הקבלה בין האופן בו נשים מתייחסות לריהוט ביתן לבין האופן בו הן מנהלות את מערכת היחסים שלהן עם בני זוגן.
וכך, יש נשים שיתייחסו לרהיטים שלהן מהזוית המעשית בלבד.
הן למשל, יקנו מזנון רק משום שרכשו זה עתה טלוויזיה וצריך להציב אותה איכשהו, או יקנו שידת לילה רק כדי שיהיה מקום להניח את הספר וכוס המים לפני השינה.
אחרות יראו בריהוט הבית מקור להשראה ודרך נוספת לפנק את עצמן ואת יקיריהן.
הן תבחרנה ברהיטים מעוצבים ומיוצרים בקפידה, וביתן ישדר תחכום, חיות ורעננות.
הן יעריכו מאד את הרהיטים שבחרו, ואם ישתעממו מהם לאחר זמן מה, הן יחליפו אותם בקלות באחרים, וחוזר חלילה.
לעומתן, יש נשים שיעדיפו דווקא להשאיר את הרהיט ישן, ויטפחו אותו באמצעות צביעתו בגוון חדש, והחלפת ריפודו.
אוסף הרהיטים שבביתן יבנה לאט ובקפידה, והן יתחדשו מדי פעם ברהיט מסוגנן המתאים לשאר חפצי החדר.
לצד כל אלה, יש גם נשים, שישארו עם הריהוט הישן שלהן עד יומן האחרון, וסיבותיהן הרבות עמן.

אם נתמקד בסיבה אחת מאלו, נמצא שלא כל הנשים תופסות את השינוי באופן חיובי, והוא עלול אף לאיים עליהן כשהן מהרהרות בהוצאות ובמאמצים הכרוכים בהשגתו.
אם גם את אוחזת בתפיסה הזו, את תעדיפי להשאיר את הרהיטים הישנים שלך בבית, ואולי אף לשפץ אותם קצת, או לשנות את מקומם אך לא להחליפם באחרים.
יחד עם זאת, נסיבות החיים המשתנות, הבלאי הטבעי של הרהיטים ושינויים בטעמך ובגישה שלך לעיצוב הבית, עשויים לשכנע אותך, למשל, לפרגן לעצמך ספה חדשה ונוחה, או פינת אוכל שונה בגודלה מזו שקיימת כרגע בביתך, בהתאם לשינויים בצרכייך או ביכולתך הכלכלית או בגודל החלל.

סיבה נוספת עשויה להיות חווית הקניה עצמה.
היזכרי בפעם האחרונה שרכשת רהיטים.
בניגוד לקניה המסורתית בה יש להתייגע בשיטוטים בין חנויות הרהיטים והנגריות, כיום ניתן לקנות אחרת: את יושבת לך בבית מול המחשב, סוקרת את מבחר הרהיטים הגדול באינטרנט, משווה מחירים, קוראת ביקורות, חוסכת לעצמך את עלות הנסיעה בדלק ובכרטיסי חניה, שותה להנאתך נס קפה או מיץ תפוזים, ואפילו מעשנת סיגריה בזמן שאת בוחרת לך רהיטים לבית חדשים.
את יכולה גם להראות את הרהיט לחברייך או לבני משפחתך על מנת שיחוו את דעתם בנושא, כשאת משוחררת מלחצם של אנשי המכירות בחנות.
בסופה של חווית הקניה הנינוחה הזו, מציאת הרהיט המתאים ובחירתו מתגלות כקלות הרבה יותר ממה שחשבת.

בחלוף מספר ימים, אולי אף שבועות, יגיע המשלוח אל דלת ביתך: עוד לפני שתפתחי את הדלת חייכי, הכניסי אותו אל ביתך, קלפי אותו מהאריזה החדשה שלו. הביטי בו נרגשת, בחני אותו מכל הכיוונים, שלא הגיע פגום, חלילה, או לא במידות שהזמנת, ותתמוגגי לגלות שהוא בדיוק מה שרצית. והנה עברתם לגור יחד. תחילה כמו שני זרים, החולקים יחד חלל, תלמדו להכיר זה את זה. נוכחותו החדשה תייפה את ביתך, תעורר בך עניין, תחדש את האופן שבו את חיה ומתנהלת בביתך. הבחירה החדשה שלך פשוט מושלמת!

לסיכום, אם חלפה תקופה, והרהיט שרכשת בעבר עדיין עונה על צרכייך ואת עדיין מתפעלת מעיצובו, כדאי שתשאירי אותו. אולם, אם הוא התבלה ומרקמו, צבעו, או צורתו כבר אינם לטעמך, או אם הוא אינו שימושי ורק צובר אבק, עד שבני ביתך כבר הפסיקו כבר לשים לב לקיומו, אולי כדאי שתשקלי לרהט את ביתך מחדש. ריהוט חדש בבית תמיד מאיר פנים, ותעשיית הרהיטים העצומה מציעה לך שפע של רהיטים מעוצבים וחדשניים. אחד מהם ודאי יתאים להיות הרהיט הבא שלך.

WhatsApp דברו איתנו.
שתפו עגלה עם חבר/ה
דילוג לתוכן