סובלים מבעיות גב? דגשים לבחירת מזרן מתאים! 

כאנשים הסובלים מכאבי גב, לבטח גם אתם איחלתם לקרוביכם: "שלא תדעו מכאבי גב בחייכם!".

ואכן, מדובר על כאב שתלטן ועקשן שלמרות שמקורו בגב, הוא עלול להשבית אדם מכל פעילות. לצד הכאבים החולפים הנובעים מפציעה או תנועה לא נכונה, ישנם כאבים בעלי אופי כרוני המצריכים מהסובלים מהם להתמודד איתם ולצידם כל החיים.

אחת הדרכים להקל על הכאב?  עם רכישת מזרן המותאם לאנשים הסובלים מכאבי גב כרוניים. 

איזה מזרן מתאים לאנשים הסובלים מכאבי גב? 

בעת שישנו כאב גב, גם שכיבה על המיטה לצורך מנוחה לא תמיד עוזרת. עם זאת, מזרן מומלץ עשוי להקל ולהפחית משמעותית את חוסר הנוחות. ומה הופך את המזרן למומלץ? רמת הקושי שלו המתאימה לצרכים הפיזיים שלכם.  

כידוע, האלמנט הדומיננטי ביותר במזרנים – זה המשפיע על איכות ונוחות השינה, הוא דרגת הקושי: בינוני, בינוני קשה וקשה.

ומה חשוב לדעת? אנשים הסובלים מכאבי הגב מלינים על כאבים באזורים שונים בגב, כאשר אופיו של הכאב משתנה בין אדם לאחר.

אנו מציינים זאת משום שלכל אדם שנאלץ להתמודד עם כאבי גב, יתאים באופן טבעי מזרן המאופיין בדרגת קושי אחרת (בהתאם לסוג הכאב, אופיו, תדירות הופעתו וכיוצא בזה).

כלומר, אין באמת מזרן ספציפי להקלה/מניעת כאבים, אלא שעליכם למצוא דגם שנכון לכם. עם כל מזרן שתבחרו, העניקו חשיבות גם לטכנולוגיית המזרן ולאיכות חומרי הגלם מהם הוא מיוצר.  

"קיבלתי המלצה על דרגת קושי מסוימת. היא לא בהכרח תתאים לי?" 

נכון מאד, ואת זה חשוב לזכור: כשם שנעל שנוחה לאדם אחר לא בהכרח תתאים לכם, כך גם עם המזרנים הנבדלים בדרגות קושי שונות. חשוב לבחון את המזרן ברמה הסובייקטיבית ולהבין מה נוח יותר: 

  • דרגת קושי בינונית – מזרן שנחשב קשה, אך עדיין יש בו אלמנט של רכות מסוימת  
  • דרגת בינוני קשה – רמה מעל דרגת הקושי "בינונית". התחושה היא של מזרן "שטוח" שלא שוקעים לתוכו, אלא צפים עליו 
  • דרגת קושי קשה – דרגת הקושי המקסימלית שמתאימה לאלו שאוהבים לחוש "מעל המזרן" ולא "בתוכו". מאחר שהוא קשה הוא מעניק תמיכה מלאה וכך עשוי להקל משמעותית על כאבי גב. 

אילו המלצות בהחלט כדאי לחבק בחום? 

הפרמטר הראשון לפיו יש לבחור את המזרן הוא בדיקה פיזית שלכם אותו: שכבו עלו, חושו אותו והעריכו את עוצמת הנוחות שהוא מספק לכם. דברים נוספים שעשויים לסייע לכם בבחירתכם: 

המלצה / הכוונה של רופא המשפחה / אורתופד באשר לדגם/מותג/רמת קושי ספציפיים של מזרן. מאחר שהוא מכיר את אופי הכאב שלכם, חוות הדעת שלו בעלת ערך רב וכדאי לאמץ אותה 

אנחנו ב-AEF מנוסים בהתאמת מזרנים לאנשים הסובלים מכאבי גב! למידע נוסף אודות דגמי המזרנים שלנו, אתם מוזמנים לפנות כעת ונשמח לסייע – 072-2221137 

WhatsApp דברו איתנו.
שתפו עגלה עם חבר/ה
דילוג לתוכן