רעיונות ליחידת ההורים לחדר השינה שלנו.

חדר שינה אמור להיות נווה המדבר של רוגע עבורכם.
אם נסתכל מבחינה היסטורית, חדר השינה היה המקום הרשמי בו הייתה בעלת הבית מארחת את חברותיה הקרובות ביותר לביקור חברתי, החדר היה מאובזר במראה עשיר כמתבקש ממרחב ציבורי.
כמובן שימים אלה חלפו וכיום אנחנו עדיין מנהלים שם חלק מהחיים החברתיים שלנו אך בעיקר בזמן שאנחנו מחוברים לאינטרנט, למחשבים הניידים הזמינים ולמכשירי הטלפון החכמים השונים,לעתים קרובות מדי.
חדרי השינה שלנו הם המקומות האחרונים אותם נבחר לעצב, ולעתים הם הופכים להיות מעין אוסף של ריהוט לא תואם שלא תמיד יש בו צורך.
רק מכיון שאנו למעשה כמעט ולא מארחים בחדרי השינה שלנו, לא אומר שלא מגיע שניתן לעצמנו יחס מיוחד, אחרי הכל, אם אתם אלה שמתגוררים ביחידת ההורים קרוב לוודאי שאתם הם אלה שמשלמים את כל החשבונות ועובדים קשה לשם כך. מדוע שחדר השינה שלכם לא יהיה מיוחד?
ישנם מספר אלמנטים אשר שילוב שלהם עם מעט תשומת לב יהפוך כל חדר שינה לייחודי ומעוצב.

מיטה זוגית
בעיקרון, לחדר שינה יש מטרה אחת עיקרית והיא להעניק לנו שינה טובה ובריאה. אנו מבלים כמעט שליש מחיינו בשינה, אז מדוע שלא נבחר עבור עצמנו מיטה זוגית גדולה, נוחה ויפה, עם מסגרת מיטה מיוחדת ומצעים יפים. ניתן תמיד למצוא מיטה מתוך המבחר הגדול הקיים שתיראה נהדר ובתקציב המתאים לכל כיס.
מסגרת מיטה פשוטה ממתכת שתשעינו אל מול הקיר, לא מספיק טובה, מיטה מעוצבת צריכה שיהיה לה ראש מיטה.
ראשי המיטה יכולים לבוא בכל גודל, צורה וסגנון.
ניתן כמובן לבחור ראש מיטת מסורתי מרופד או מעץ אבל ראש המיטה עצמו יכול להיות עשוי כמעט מכל חומר.

שולחנות צד ומנורות.
כמובן שכל מיטה צריכה שולחנות צד ומנורות לקריאה ואלו לא חייבים להיות תואמים. תוכלו למצוא שולחנות שיהיו דומים בגובהם כך שיוכלו ליצור מעין זוג נחמד של “תומכי ספרים” משני צידי המיטה. במידה והשולחנות או המנורות לא באותו הגובה, ניתן לערום כמה ספרים כדי להעלות את המנורה הנמוכה יותר. גובה תאורה זהה עושה את ההבדל הגדול.

אזור ישיבה.
עוד אחד מהרעיונות הגדולים ליחידת ההורים הוא ליצור פינת ישיבה נחמדה, בין אם זה כיסא או כורסא יחידים, או ספה וכסאות צד זאת כמובן במידה והשטח מאפשר זאת. שוב, ברצונכם ליצור סביבה נוחה ורגועה שתאפשר מעבר מהלחץ והמתח של היום אל תוך שינה מרגיעה. לעולם אל תעבדו בחדר השינה ושימרו את החשבונות שלכם במטבח או בחדר העבודה!

מצב הרוח.
יצירת סביבה מרגיעה ביחידת ההורים/ חדר שינה הורים מתאפשרת בעזרת שימוש בצבעים מרגיעים על הקירות.
לכולנו יש תגובות שונות לצבעים, כך עבור חלק מאיתנו כחול יהיה צבע מרגיע ואילו עבור אחרים צבע קרם רך יעשה את העבודה.
ניתן לרענן את הקירות בשכבה חדשה של צבע מרגיע ומעורר השראה, ובזמן העבודה על הקירות, תוכלו להתקין גם סט נחמד של צלונים או תריסים שיחסמו את האור.
בין אם האור המגיע לחדר הוא מפנסי הרחוב, הירח או השמש הזורחת, אתם רוצים להיות מסוגלים לשלוט באופן מלא בגובה ובמינון התאורה שלכם.
נחמד שיש וילונות יפים ומיוחדים אך רצוי לשמור על פשטות.
השליטה הבסיסית באור ובזרימת האוויר הם שיעזרו לשינה שלנו להיות רגועה יותר.

ארבעת האלמנטים הללו של רעיונות לחדר השינה: מיטה גדולה עם ראש מיטה, שולחנות ומנורות צד, פינת ישיבה וקירות ווילונות נהדרים- הם כל מה שאתם צריכים על מנת ליצור לכם חדר שינה שישמש כמעין נווה מדבר מרגיע.
האם זה לא מגיע לכם?

 

הנה כמה רעיונות מהירים כך שהמיטה שלכם תהפוך להיות מוקד משיכה ומעניינת:

– הצמידו מסגרת תמונה גדולה מעץ לקיר וציירו בתוכה בצבעים מנוגדים.
– תלו רצועת בד יפה על הקיר אשר תשתלשל מהתקרה ועד לרצפה מאחורי המיטה.
– רפדו חתיכת דיקט והצמידו אותה לקיר.
– הדביקו צילום קיר על הקיר שמאחורי המיטה.
– כסו את המיטה בסט מצעים תואם (זמין בחנויות רבות).

WhatsApp דברו איתנו
שתפו עגלה עם חבר/ה