התאמת מזרן עפי תנוחת שינה

כך תבחרו את המזרן שיתאים לכם בול לתנוחת השינה הטבעית שלכם

לא משנה אם אתם מהסוג שישן כל הלילה על הצד או מהסוג השני שמתחיל משינה על הבטן עובר לשינה על הצד ואז מסיים בשינה על הגב, יש לנו דרך שתתאים לכם את המזרן המושלם עבור תנוחת השינה שלכם.

כן, כולנו ישנים בלילה אך שינה יכולה להיראות שונה לגמרי מאדם לאדם. יש את אלו שיקומו בדיוק באותה תנוחה שבה הלכו לישון ויש את אלו שאיך לומר? לא מומלץ לחלוק איתם מזרן. למה זה משנה אתם שואלים?
כי אמנם התאמת מזרן מומלץ עם ביקורות משבחות אך נתחרט על הרגע שרכשנו אותו כי הוא לא מתאים לתנוחת השינה הטבעית שלנו.

כילדים לא באמת הייתה לנו תנוחת שינה קבועה אך ככל שהתבגרנו כל אחד סיגל לעצמו את התנוחה שלו.
עד לא מזמן האמינו כי התנוחה הכי נכונה ובריאה לשינה היא על הגב עם זאת, בתקופה האחרונה הוכח כי גם שינה בתנוחות אחרות בריאה, כך לדוגמא שינה על הצד תורמת לסילוק חומרים מזיקים מהמוח שלנו.

לאלו שישנים על הצד

התאמת מזרן עפי תנוחת שינה

https://www.aef.co.il/product/art-space-double-matress/ישנן מגוון תנוחות בהן ישנים על הצד הנפוצה שבהן היא תנוחת “העובר” – שינה עם ברכיים כפופות לכיוון החזה. תנוחה נוספת היא תנוחת “בול העץ” תנוחה בה ישנים עם רגליים ישרות כשהידיים צמודות לצידי הגוף לעומתם, יש את אלה שישנים דווקא עם הידיים קדימה ואיך אפשר שלא לציין את אלו שישנים בכפיות?
יש שיאמרו ששינה על הצד עלולה לגרום לכאבי גב מפני שעמוד השדרה מעוקל מעט בתנוחות אלו אבל זה לא משהו שמזרן מותאם ואיכותי לא יכול לפתור.

מפני ששינה על הצד משמעותה העברת העומס והלחץ על הירכיים והכתפיים נצטרך מזרן שנוכל לשקוע אליו מעט וישחרר את נקודות הלחץ. במקרה זה סוגי המזרנים המתאימים הם מזרני ויסקו או לטקס אשר ישמרו על הנימים שלכם באזורי הלחץ ועל עמוד השדרה המעוקל, מזרן מוצק בתנוחה זו יכול לעשות נזק.

לאלו שישנים על הגב

התאמת שינה - מזרן מותאם

כבר המון זמן שהטענה הרווחת היא כי שינה על הגב היא הבריאה ביותר עם זאת, לרוב האנשים התנוחה הזאת פחות נוחה. אנחנו מאמינים שעם המזרן הנכון כל תנוחה יכולה להיות נוחה.
שינה על הגב יכולה להיות עם ידיים לצידי הגוף או בתנוחת “הכוכב” כאשר הידיים אוחזות בכרית.
תנוחה “הכוכב” עלולה ליצור לחץ באזור הכתפיים ויש האומרים כי שינה על הגב באופן כללי היא זו שגורמת לנחירות, אבל היי לפחות היא מפחיתה את הסיכוי לקמטים בפנים.

לעומת אלו שישנים על הצד שבמקרה שלהם נדרשת שכבת נוחות עבה של לפחות 5 ס”מ לישנים על הגב יש דיי תמיכה ועל כן שכבת הנוחות יכולה להיות דקה יותר.

לאלו שישנים על הבטן

מיטות איכותיות ומעוצבות

ממחקרים ניתן לומר כי מדובר בתנוחה הכי פחות מומלצת מבחינה בריאותית. שינה על הבטן בדרך כלל תכלול הטיה של הראש לצד ימין או שמאל מה שעלול ליצור מעמסה על הצוואר שלנו וכפיפה של הגב לאחור לכן אלו שישנים על הבטן עלולים לסבול מכאבי גב. מה שחיובי בתנוחה הזאת היא שהיא תורמת להפסקת נחירות.
לכן במקרה הזה המזרן המומלץ עבורכם הוא מזרן בדרגת קושי קשה! מזרן רך יזיק לכם ויעמיק את הכפיפה של עמוד השדרה.

לאלו שמשלבים

שינה במיטה זוגית

אם אתם לא מוצאים את עצמכם באף קטגוריה כי אתם מהסוג השני של האנשים שלא כדאי לחלוק איתם מזרן, ברכותינו אתם חלק מהרוב. על מנת להתאים לעצמכם את המזרן המושלם ניתן לבחור באחת משתי אופציות: הראשונה, לבדוק באיזו תנוחה אתם נמצאים רוב הלילה ולהתאים את המזרן לפי הכתוב לעיל.

האופציה השנייה היא לקנות מזרן שיהיה “בין לבין” כזה שיהיה בדרגת קושי בינונית ויהיו עשוי לטקס חומר איכותי שיאפשר לכם תמיכה ובו בזמן גם רכות שאליה תוכלו לשקוע כשתשנו על הצד.

מקווים שעזרנו לכם למצוא את האחד שלכם ואם אתם לא בטוחים או שיש לכם שאלות אתם תמיד מוזמנים לפנות אלינו, אנחנו פה בשבילכם.

WhatsApp דברו איתנו
שתפו עגלה עם חבר/ה